Market czy bazar?

Robiąc zakupy w której planujemy zakup takich elementów jak zdrowa żywność, zawsze szukamy najwygodniejszych rozwiązań, czyli przeważnie udajemy się supermarketu. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie naszych problemów? Jest to jedynie wygodne rozwiązanie, ponieważ zazwyczaj warzywa znajdujące się w tym miejscu, nie należą do drogich i jednocześnie dobrych jakościowo.

Zarówno mięso jak również rośliny

Tak samo bywa z mięsem, wiadomo w końcu jak to jest w sieciówkach, im niższa cena, tym więcej klientów przyciągnie, a ceny nie zbija się na marży, tylko raczej na produkcji. Wszystkie produkty nie pochodzą z hodowli Polskich, które zwyczajnie są dość rygorystyczne, tylko sprowadzane są z krajów, gdzie nie ma problemu z wykorzystaniem różnych substancji i tym podobnych elementów, które mogą spowodować niemałe problemy zdrowotne.

Zdrowie i zdrowa żywność trzyma cenę!

Dobra Polska i zdrowa żywność jest w cenie

Jeśli coś posiada oznaczenie, że zostało wyprodukowane w Polsce, zazwyczaj posiada bardzo wysoką cenę i raczej mało kto decyduje się na kupno. Jednak w takich miejscach możemy również płacić kartą i kupić dosłownie wszystko na raz, nie musimy wypłacać gotówki z bankomatu i biegać pomiędzy stoiskami. Warto zastanowić się, czy samo to nie jest już dla nas przyjemnością, ponieważ kontakt międzyludzki jest o wiele przyjemniejszy, niż wyuczona formułka Pani zza kasy.

Czasem dla poprawy humoru, możemy nawet spróbować się coś potargować, w końcu możemy się uśmiechnąć i nawet jeśli nie zaoszczędzimy więcej pieniędzy, to na pewno nawiążemy kontakt i kto wie, po pewnym czasie może będziemy mieć niższą cenę, lub zwyczajnie otrzymamy lepszy produkt.

Bazary i targowiskach w Europie

We Włoszech, Hiszpanii czy innych krajach południowych tradycja związana z zakupem produktów od regionalnych przedsiębiorców żyje nadal. W małych miasteczkach oraz średnich miastach w samym centrum są targowiska. Na tych właśnie targach mięso, sery, owoce, warzywa i inne produkty sprzedaje się w dobrej cenie i w wysokiej jakości. To nie tylko często dobra i rozsądna cena, to również i przede wszystkim zdrowa żywność.

Aspekt zdrowia, wspomagania sąsiadów i regionalnej gospodarki a przy okazji relacje międzyludzkie oraz zdrowie wszystko to wiąże jedno miejsce, targowisko lokalne. To bardzo dobra i godna kopiowania tradycja, która z pewnością przetrwa wiele lat.