Żywność

Jesteśmy tym co spożywamy…

Skoro chcemy zdrowo się odżywiać i przede wszystkim zależy nam na tym, żeby pieniądze trafiały do naszych rodzimych i lokalnych producentów żywności, a nie do wielkich korporacji, które zazwyczaj nie są w żadnym wypadku zainteresowane naszym stanem zdrowia, najlepszym wyborem będzie udanie się na okoliczny bazar. Tam z pewnością znajdziemy osoby, które posiadają własne gospodarstwa i będą posiadać produkty które zostały wyhodowane samodzielnie. Nie możemy jednak wierzyć, że zostały one wyprodukowane bez żadnej chemii, ponieważ w większości przypadków jest to akurat niemożliwe i zwyczajnie może się okazać, że inaczej robaki by były plagą w owocach.

Gdzie kupować zdrowe jedzenie?

Zazwyczaj jednak chemia jest o wiele mniejsza, a co za tym idzie, wszystkie produkty są o wiele smaczniejsze. W takim miejscu nie kupimy jedynie warzyw i owoców, ale możemy liczyć na zakup mięsa, nabiału, a nawet kaszy i roślin strączkowych. Z pewnością takie nieprzetworzone produkty, będą smakować nam o wiele bardziej. Zapewne Nasz organizm przyjmie je o wiele lepiej dlatego warto mądrze dbać o zdrowie!

Mądre odżywianie nie musi być drogie

Jak widać, można się dużo zdrowiej odżywiać i nie trzeba korzystać z ofert supermarketów. W tych właśnie sklepach zdarza się, że warzywa i owoce mogą nie mieć odpowiednich właściwości dlatego czasami spotkać można artykuły z półki bio, która zazwyczaj jest absurdalnie droga.

Wspieramy również w ten sposób lokalnych przedsiębiorców i producentów, dzięki czemu będą oni mogli podnosić jakość swojej produkcji, a my będziemy mogli otrzymać z roku na rok, produkty coraz lepszej jakości. Jak widać zakup jedzenie na bazarze, to niemal same pozytywy i plusy. Jest także aspekt społeczny – zakupy w marketach to przeważnie szybkie lub stresujące (z powodu kolejek) zajęcie. Na bazarze, na świeżym powietrzu spotkać można wielu znajomych, porozmawiać i ten klimat! Każdy albo prawie każdy z nas pamięta zakupy jak rolnicy z okolicznych wiosek przywozili na targi swoje uprawy. Świeże i zdrowe warzywa, owoce lub przetwory. Powinniśmy kultywować tradycje i dbać nie tylko o zdrowie ale również o życie towarzyskie.