Rehabilitacja po urazach

Kluczem po urazie jest rehabilitacja

Bardzo często dojście do odpowiedniej, satysfakcjonującej formy po wypadku wymaga zatrważająco dużo czasu. Operacja lub zabieg, orteza, gips lub inny rodzaj usztywnienia to zaledwie początek drogi do osiągnięcia całkowitej sprawności i zminimalizowania skutków urazu. Czy możemy w jakiś sposób przyspieszyć powrót do formy? Jak pomóc swojemu ciału po urazie?

Wybierz dobry gabinet oraz kup odpowiedni sprzęt do rehabilitacji

Sprzęt rehabilitacyjnyPraca ze swoim ciałem, z jego ograniczeniami pod okiem fachowca przynosi szybkie efekty i pozwala na osiągnięcie zadowalającej kondycji. Najszybsze efekty osiąga się podczas regularnych ćwiczeń, po wcześniejszym dokładnym badaniu i wywiadzie. Rehabilitację oferują przychodnie publiczne oraz prywatne. Możliwe jest także spotkanie z rehabilitantem w domu. Często rehabilitacji towarzyszy masaż, ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i pozwalające w szybki, bezpieczny i efektywny sposób odbudować uszkodzone tkanki i poprawić działanie mięśni oraz stawów. Rehabilitanci udzielą wszelkich wskazówek dotyczących ćwiczeń, które można samodzielnie oraz bezpiecznie wykonywać w domu, bez obecności specjalisty. Po rehabilitacji jednak często jest tak, że kontynuować powinniśmy ćwiczenia w domu aby odzyskać pełną sprawność. Aby móc to czynić należy posiadać odpowiedni sprzęt. I nie mowa tutaj o profesjonalnych i drogich urządzeniach ale prostych i przydatnych artykułach, które wspomogą nasz proces rekonwalescensji.

Gdzie w Mielcu warto zakupić sprzęt ortopedyczny i do rehabilitacji pacjentów?

Aby takie artykuły i produkty otrzymać musimy udać się do odpowiedniego sklepu. Wśród sklepów rehabilitacyjnych na uwagę zasługuje sklep REHA-MED znajdujący się w miejscowości Mielec. Poniżej dane kontaktowe:

Sklep Ortopedyczno-Rehabilitacyjny REHA-MED
39-300 Mielec
ul. Dworcowa 4/19 (C.H. Pasaż , przyziemie – od strony wiaduktu)
Telefon1: +48 888 430 696

Poza artykułami do rehabilitacji jest to także profesjonalny sklep ortopedyczny oraz medyczny. Sklep REHA-MED przyjmuje i realizuje wnioski na NFZ także możliwy jest zakup sprzętu z dofinansowaniem lub bez. Sprzedaż detaliczna to przede wszystkim fachowe doradztwo i dobór optymalnych rozwiązań. To bardzo istotne w sytuacji gdy potrzebujemy fachowej pomocy a z rehabilitacji nie korzystamy na codzień więc taka pomoc jest szczególnie potrzebna. Dokładna lokalizacja sklepu poniżej na mapie:

Oczywiście poza ćwiczeniem we własnym zakresie przede wszystkim regularny trening i spotkania z fachowcem pozwolą na szybkie pokonanie urazu i powrót do całkowitej lub choć częściowej sprawności. Zapewnienie po intensywnych ćwiczeniach masażu pozbawi pacjenta dyskomfortu wynikającego z powstania zakwasów i pozwoli ciału zaczerpnąć chwili oddechu i relaksu.