Podologia, zadbaj o swoje stopy

Czym jest podologia?

Podologia to stosunkowo młoda dziedzina medycyny skupiająca się na diagnostyce, leczeniu i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmują się zarówno stopami zdrowymi jak i „chorymi” oraz zagrożonymi rozwojem jakiejś patologii.

Zabiegi podologiczne są przeznaczone dla osób, które mają ograniczenia ruchowe i którym trudno zadbać o prawidłową higienę (niepełnosprawni, otyli, ze zwyrodnieniami kręgosłupa, cukrzycą, z RZS, nadpotliwością), dla osób które borykają się z deformacjami aparatu ruchu konsekwencją czego są modzele, odciski, haluksy, dla osób z uszkodzeniami skóry-brodawki. Ponadto podolog wspomaga leczenie zakażeń grzybiczych paznokci, opracowuje pękające piety, profesjonalnie usuwa zrogowaciały naskórek czy wreszcie wspomaga i prowadzi terapię wrastających paznokci. Wykorzystując dynamiczny rozwój podologii wprowadzamy nowe techniki terapii łożyska, paznokci zatrzymanych we wzroście. Wykonujemy ortozy indywidualne, odciążenia czy wreszcie wykonujemy kinesiotaping podologiczny. Niejednokrotnie przy współpracy z rehabilitantami, ortopedami badając biomechanikę chodu korygujemy złe postawy ciała.

Gabinet podologiczny Mielec i leczenie stóp

Dobry wywiad, szeroko rozwinięte poradnictwo zdrowotne, doświadczenie i wiedza to tylko wstęp do dobrze prowadzonych terapii.
W naszym profesjonalnym gabinecie podologiczno-kosmetycznym Marty Ruckiej z powodzeniem wykorzystujemy zdobyta wiedzę farmaceutyczną, podologiczną i kosmetyczną do tego by jak najlepiej służyć Pacjentom. Nasza pasja i indywidualne zaangażowanie w każdy przypadek przekłada się na uśmiech i zadowolenie Pacjenta. Wybierając pedicure warto postawić na pedicure medyczny, który wykonany z należyta starannością, zachowując reżim sanitarny jest gwarancją sukcesu terapeutycznego. Ciągły rozwój kadry pozwala podążać za najnowszymi trendami tak silnie rozwijającej się dziedziny jaką jest podologia. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych z dysfunkcją ruchu świadczymy usługi mobilne. Wykonujemy zabiegi podologiczne w domu Pacjenta, któremu stan zdrowia nie pozwala na korzystanie z usług w gabinecie.

Zapraszamy serdecznie do korzystania z usług Gabinetu podologiczno-kosmetycznego Marty Ruckiej, który mieści się przy ulicy Słowackiego 1 w Mielcu. Tel. 570 750 055, www.martarucka.pl