Dobrej jakości beton towarowy i drogowy

Sprawdzony beton w różnych rodzajach

Beton jest surowcem używanym w budownictwie. Wyróżnia się kilka rodzajów betonu, między innymi ze względu na jego: ciężar objętościowy lub sposób zagęszczania. Najbardziej popularny i przeważnie stosowany jest beton towarowy.

Beton ze względu na jego ciężar objętościowy możemy podzielić na:

  • Beton ciężki; głównie stosowany do budowy elektrowni atomowych, aby zmniejszyć promieniowanie jonizujące. Do jego wykonania używa się specjalnych kruszyw, które scalają go dużo mocniej, między innymi są to kruszywa stalowe lub manganowe.
  • Beton zwykły; zastosowanie znalazł w budownictwie, szczególnie do wykonywania konstrukcji betonowych i żelbetowych, ale także do elementów o podwyższonej izolacji cieplnej na przykład pustaków ściennych. W wykonaniu tego typu betonu używa się kruszyw naturalnych takich jak piasku lub żwiru, a do drugiego rodzaju elementów ściennych kruszyw porowatych np. keramzyt.
  • Beton lekki; stosuje się go do wykonywania elementów ściennych, jak i stropowych średnio, i drobnowymiarowych włącza się w to płyty ścienne lub stropowe oraz bloczki ścienne. Wykonany jest z połączenia cementu, piasku, wody i dodatkowo ze środka pianotwórczego.

Wszystkie w/w rodzaje betonu w tym drogowy i dobrej jakości beton towarowy oferuje betoniarnia BETOMEX ze Staszowa w woj. Świętokrzyskim. To dynamicznie rozwijająca się firma, która obsługuje nie tylko sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych betonu ale również beton pod inwestycje. Posiadamy odpowiednią wydajność oraz flotę, która pozwala na dostarczanie systematycznych dużych dostaw betonu na miejsce budowy, inwestycji.

Beton i dźwigi Świętokrzyskie

Jeżeli chodzi o dostawy surowców betonu to realizujemy je na terenie wielu powiatów woj. Świętokrzyskiego oraz miast, należą do nich:

Solec-Zdrój, Połaniec, Busko-Zdrój, Nowy Korczyn, Obrazów, Lipnik, Bogoria, Oleśnica, Rytwiany, Osiek, Iwaniska, Łagów, Maćkowice, Łoniów, Gnojno, Chmielnik, Szydłów, Sandomierz, Tarnobrzeg, Tuczępy, Pacanów, Stopnica, Łubnice, Samborzec, Klimontów, Raków, Daleszyce, Koprzywnica

Jeżeli chodzi o nawierzchnie asfaltowe, budowa dróg, autostrad oferujemy szeroki zakres działania. Głównie to dźwigi Świętokrzyskie a jeżeli chodzi o asfalt także Małopolskie, Podkarpackie. Zapraszamy do naszego biura:

Betoniarnia BETOMEX – beton Staszów i okolice

ul. Towarowa 46
28-200 Staszów
woj. Świętokrzyskie

Zadzwoń: +48 798 460 460

Jeżeli jesteś z woj. Świętokrzyskiego, poniżej mapa dojazdu do firmy:

Zamów i zobacz jak wygląda dobrze zorganizowana firma, która dostarcza beton i asfalt na czas a to wszystko w oparciu o wyjątkowo korzystną i atrakcyjną ofertę. Firma Betomex to doświadczony zespół pracowników, dla których sukces to zadowolenie klienta i nienaganna renoma i oczywiście świetnej klasy beton i asfalt.

Inne właściwości i podział betonu

Beton StaszówMożemy również podzielić beton ze względu na sposób zagęszczania na przykład natryskowy, wirowany, próżniowy, lecz najczęściej możemy spotkać się z betonem wałowanym, różniącym się od zwykłego betonu jedynie proporcjami poszczególnych składników. W tym wypadku stosuje się również dodatkowo popioły lotne, dodatki mineralne, jak i chemiczne domieszki. W tym betonie możemy również zauważyć dużo mniejszą ilość wody. Stosuje go głównie przy budowie dróg, co czyni go jednym z ważniejszych spośród wyżej wymienionych.